PRESEASON TEAMS

Division I

1st Team

F: Aden Hotchkiss (Xavier)

F: Michael Bencivengo (NDWH)

F: Devin Blanchette (Fairfield Prep)

D: Cole Casl (Fairfield Prep)

D: Hunter Hazelton (Darien)

G: Jack McGee (Fairfield Prep)

2nd Team

F: Will vonBrauchitsch (Fairfield Co-op)

F: Alex Mozian (Greenwich)

F: Gunnar Granito (New Canaan)

D: Jason Ziegler (NDF) 

D: Clay Coassin (NDWH)

G: Steven Turner (Hamden)

Honorable Mention: Will Dickson (Darien), Kevin Oricoli (Fairfield Prep), Carter Cral (Fairfield Prep), Kyle Mazza (Fairfield Co-op), Matt Baugher (Greenwich), Michael Gethings (Hamden), Zach Owens (Hamden), Chase Glover (New Canaan), Jameson Brown (NFI), Alex Hallahan (NFI), Sam Mitchell (NFI), Paul Arel (NWC), Brennan Horn (NWC), Sean Macary (NWC), Mike Ansaldo (NDWH), Nick Cullinan (Ridgefield), Will Forrest (Ridgefield), Brian Liss (SGWL), Kevin Moriarty (West Haven), Collin Braziel (West Haven), Tony DiPreta (Xavier), Alex Stasiuk (Xavier)

Division II

1st Team

F: Jack Ring (Guilford)

F: John Delucia (Guilford)

F: Tim Arena (Farmington Valley)

D: Drew Booth (Hall-Southington)

D: Peter Hoffman (Farmington Valley)

G: Ryan Fleming (Watertown-Pomperaug)

2nd Team

F: Troy Harwell (Watertown-Pomperaug)

F: Cooper Healy (Westhill-Stamford)

F: Owen Stacey (EO Smith-Tolland)

D: Hunter Shay (Watertown-Pomperaug)

D: Robbie Lionetti (Branford)

G: Zach Monti (Hall-Southington)

Honorable Mention: Jason Csejka (Amity), Will Benni (Branford), Max Bunton (Branford), Spencer Engstrom (Branford), Liam Killea (Cheshire), Liam Lacroix (Conard), Shea Henderson (Conard), Matt Arena (Farmington Valley), Owen Lacourciere (Farmington Valley), Drew Rousseeau (Glastonbury), Joey Neleber (Guilford), Tom Cattaneo (Guilford), Mike DiPietro (Hall-Southington), Jake Burwell (Milford Co-op), Nate Capriglione (New Milford), Ryan Berry (New Milford), David Brestovansky (Newtown), Sean McKee (North Branford), Matt Mocker (Trumbull), Damien Styrc (Trumbull), Nick Latella (Watertown-Pomperaug), Eli Rosen (Watertown-Pomperaug), Gavin Dolan (Westhill-Stamford), Ryan Hart (Westhill-Stamford), Avery Riva (Woodstock), Doug Newton (Woodstock)

Division III

1st Team

F: Sam New (Staples)

F: Scott Bradley (LHK)

F: Mike Shuman (Tri-Town)

D: Cam Gaylor (Enfield Co-op)

D: Jake Levato (Trinity Catholic)

G: Matt Murray (Housatonic-NW-Wam)

2nd Team

F: Ryan Huta (Eastern CT Eagles)

F: Connor Toffey (Housatonic-NW-Wam)

F: Kevin Remson (Norwalk-McMahon)

D: Trevor Piecewicz (WMRP)

D: Paul Gagliardi (Daniel Hand)

G: Tyler Robertson (Sheehan)

Honorable Mention: James McCarthy (BBD), Luke Slater (BCR), Jason Rossi (Hand), Kevin Close (ECE), Andrew Powell (Barlow), Vin Marsili (Barlow), Kyle Roberts (LHK), Casey Bowler (Masuk), Tag Weiss (Masuk), Matt Lavoie (Newington), Cade Palladino (Newington), Remy Gibson (Norwalk-McMahon), Andrew Bannon (Redhawks), Jake Festa (Sheehan), Tyler Jackson (Sheehan), Colby Fowler (Shepaug), Zach Bloom (Stamples), Andrew Gaines, Tri-Town), Connor Roberts (Tri-Town), Jack Kinahan (Trinity Catholic), Ben Mroczka (WMRP)

Proudly created with Wix.com